• Parfüm Alerjisi

  Posted 10 Eylül 2010 By alerjiyletanistim.com in Alerji Türleri ve Hastalıkları With | 4 Comments Parfüm Alerjisi

  Parfüm yüzyıllardır hayatımızda yeralmaktadır. Bazı insanlarda ise alerjik reaksiyonlara sebep olmaktadır. Çeşitli kimyasal maddeler içeren parfüm, mum, kolonya, sabun ve gıdalar alerjik reaksiyonlara sebep olur.

  Parfüm alerjisi belirtileri: mide bulantısı, baş ağrısı, nefes darlığı, ses kısıklığı, boğuk ses ya da ses kaybı, dudaklarda karıncalanma, kas ve eklem ağrısı, konsantrasyon bozukluğu. Yapılan araştırmalar parfüm alerjisinin astıma sebep olacağını belirlemişlerdir.

  Bazı yaygın alerjik parfümler: anisyl alcol, benzyl alcol, benzyl salisilat, karanfil yağı gibi doğal ürünler, hindistan cevizi, gül kokusu ve tarçın yağı kimyasal içerir. Sonuç itibariyle el, yüz ve kolda şişme döküntüler belirti verir.

  Deodorant alerji testleri “yama testi” ile anlaşılır.

  www.exitallergy.com

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


(4) Yorum

Cevapla
Nur kocak » 11. May, 2017

Parfum yada dedorant sıkilan bi ortamda yada onceden sıkilan bi yere girdigm zaman bagazima birsey takıliyomuş gibu oluyo ve nefes alamiyorm arka arkaya öksürmeye başlıyorum acaba alejimi varki

Cevapla
Selin » 22. Oca, 2016

Parfüm kokusunu kokladığım yada yakınımdaki yada uzağımdaki kişiden geldiği anda bende mide bulantısı, inanılmaz bir baş ağrısı, ölecekmiş gibi nefes alamama, konsantrasyon bozukluğu yaşıyorum. Acaba ben de parfüme karşı alerjim var mı??

Cevapla
Enes » 18. Tem, 2016

Aynen bendede oluyor

Cevapla
Özlem » 04. Ara, 2015

Hamilelikle birlikte koku hassasiyetim başladı.parfüm süren kadınların 100 mt yakınına bile yaklaşamıyorum, sabunlar deterjanlar oda spreyleri mumlar hepsi kötü kokuyor.Sokağa bile çıkamıyorum. Sanki gökyüzünü bile parfümle yıkamışlar. Inanamıyorum buladar parfüm kullanıldığına… Ama alerji yaptığından kimse bahsetmedi, hiç geçmeyecekmi yani bu hasssasiyet :-( (

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved