• Alerjiyle ilgili kısa bilgiler (Keçi sütü,sivrisinek ısırığı,şampuan)

  Posted 07 Eylül 2010 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Şampuan : İnternette yabancı alerjen siteleri okurken şampuanların önemine değinilmişti. Şampuanların içerisinde bulunan maddelerin de  alerjiye sebep verebileceğini yazıyordu “kaşıntı, döküntü, kızarıklık vs.”… Bunun üzerine çevremi araştırmaya başladım ben de böyle bir ürün bulabilirmiyim diye. Joker’de Alman markalı “Bübchen Kamille Wash Gel” adını taşıyan hem vücud hem saçları rahat yıkayabilen şampuan buldum. Alerjik reaksiyon riskini minimize etmek için geliştirilmiş. Fiyatı:26,25 / 400 ml. Hemen aldım çok rahat kullanıyoruz.

  Keçi Sütü: Genelde bana yakın çevrem olsun, gelen emailler olsun “keçi sütü denedinizmi?” diye soruyorlar. Daha önceleri”Oğuzhan’ın Günlüğünde ve Hakkımızda” kısmında yazdığım gibi doktor kontrolünde test yaptırıp sonuncunda da keçi sütüne alerjisi olmadığını öğrenince, doktorumuza danışarak vermeye başladık şimdilik sorun yok. Kesinlikle şunu unutmamak lazım ki bazen soya, keçi sütü, inek sütü de aynı anda alerjik reaksiyon gösterebilir. Bizim yaptığımız gibi doktorunuz ne diyorsa onu uygulayınız. Tercih ettiğimiz Mado Dondurma’dan aldığımız keçi sütü, Kay ve Bolana. Ayrıca Bebelac’ın Pepti Junior özel diet mamasına da devam ediyoruz, oğlum bayılıyor tadına!!! (eşimle denedik fakat tadı bize uygun değildi)

  Sivrisinek ısırığı: Oğlumu yaz mevsiminde sivrisineğin ısırması sonrasında gördük ki ısırık bölgeleri bayağı bir şiş, kırmızıydı ve alanı genişti. Kaşıdıkça daha da şişiyordu. Doktorumuza hemen götürüp gösterdik. Öğrendik ki alerjik bünyeli kişiler tepki verebiliyor hatta bazı kişilerde sivrisinek alerjisi de varmış. Kimisinde hafif, kimisinde ise daha ağır reaksiyon gösterebiliyormuş. Böyle kişilerin kesinlikle arı sokmalarında çok dikkatli olmaları bilgisini de edindik. Biz hangi doktora gittiysek hep aynı uyarıyı aldık “Oğuzhan’ın arı sokmasına karşı reaksiyonu olabilir”!!!

  Ben de bu bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.
  Sağlıkcakla kalınız…
  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved