• Dostluk!

  Posted 07 Eylül 2010 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | 2 Comments

  Dostluk!..Paylaşmaktır anları birlikte. Hüzünlendiğimizde bir güven eli hissetmektir omuzlarımızda. Aynı bakılır doğan güneşe. Zor günlerde dostun kapısı sonuna kadar açık olandır, aralanmış olan değildir. Ekmeğini bölüp, güven kasesine daldırıp sana uzanan bir parçadır dostluk. Gülen gözlerin içerisinde kendini görmektir. İyi düşünmektir.Hastalıkta, ölümde yanında yer alandır. Dualarının içerisinde varolmaktır… Kısacası herkes dost olamaz, herkesten dost olmaz. Bu yüzdendir kıymeti.

  Günümüzde maddi değerleri, çıkar ilişkileri vs. gibi duyguları hayatımıza fazlaca soktuğumuz bu zamanlarda manevi duyguları atıverdik bir kenara. Halbu ki manevi duygular bizi biz yapan, insani insan gibi yapan yegane değerlerdir. Hırsların içinde kaybolmak yerine, bir ocağın başında toplaşıp güzel hikayelerimizi, bir parça yemeğimizi paylaşıp dostluğumuzu daha da pekiştirmek kadar güzel ne olabilir ki! VE bu dünyada hepimiz misafiriz…

  Oğlumun hastalığında geçirdiğimiz kötü günleri başta ailelerimizin, akrabalarımızın ve dostlarımızın desteğiyle toparlanmaya çalışıyorduk. Sanki herkes kenetlenmişti. Beni duygulandıran bir başka durum ise yıllardır görüşemediğimiz arkadaşlarımı da karşımda görmekti. Hastanede ki ilk gecemizde oğlumun her tarafına cihazlar bağlanıp, durumu ciddiyetini korurken 24 saat hiç uyumadan bitmiş, tükenmiş bir halde minik ellerini tutup, nefes aldığımı unuttuğum anlarda, dostlarımın elleri de benim ellerimi tutuyordu. Onların dualarındaydık. Evet dostluk kavramı benim için apayrı şekillenmişti artık.

  Herkesi burada sayıp tek tek teşekkür etmek isterdim. Hepimiz benim için o kadar kıymetlisiniz ki.

  Başta eşim olmak üzere, canım anneme, bitanecik ağabeyime, teyzelerime, dayılarıma, amca ve akrabalarıma, kuzemlerine özellikle Seyfettin Ayra, Cemal Ayra, Çeşminaz Ayra, Yakup Çayoğlu-Tuncer Cayoglu, Gülsen Baçaro, (Almanya), Çeşminaz Ayra, Gönü Çayoğlul-Yılmaz Cayoglu, Zeynep Bakar, Şahinde Bakar, eşimin Almanyadaki ve Rusyadaki tüm akrabalarımıza, Kırgızistandan gelerek destek veren canımız Aibek’e, Japonyadaki canım dostum Kae’ye, enerji dolu teyzemiz Dilek Çayoğlu Mutlu’ya, can yoldaşım Melike Yılmaz’a, Ayşenaz Koş’a, oğlumun biricik teyzesi Pelin’e, Nil ve Ayşeye, Artur’a, Selgin’e Sultan, Seda ve İlknur’a teşekkür ederim.

  Desteğini bizden hiç eksik etmeyen Tezcan Çayoğlu ve ailesine, oğlumun hastalığının başlangıcından şu ana kadar yardım elini hiç çekmeyen Boğazici Eczane Başar,Hızır,Kadir ve Caner’e sonsuz teşekkürler…

  Değerli hocalarim Prof.Dr.Suat Karantay’a, Yrd.Doç.Dr. Oğuz Baykara’ya, Yrd.Doç.Dr. Jonathan Ross’a, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne, gecenin bir yarısı hastaneye bizi ziyarete gelen Prof.Dr. Bingür Sönmez’e sonsuz teşekkürler… Kısacası yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.

  Bizim de iyi dileklerimiz ve dualarımız sizinle.

  Sevgiyle kalın…

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


(2) Yorum

Cevapla
Elmas » 06. Tem, 2011

Sevgili Birgül hanim.

Oglunuza cok gecmisler ola. icten yazdiklarinizi okurken gozyaslarima hakim olamadim. dostlugun anlamini o kadar dokunakli icten dile getirdiniz ki. Yurekten kutluyorum bu harika site icin. su zamanda unuttuk biz insanlar dostlugun iyiligin anlamini.

Yurekten tebrik edyorum

Cevapla
Ayla » 01. Tem, 2011

Sayin Birgül hanim. O kadar duygulandim ki dostluk yaziniza. Bu kadarmi guzel anlatilir. Sitenizin takipcisi oldum ve oglunuzun iyiye gidinisini okudukca cok mutlu oldum. Bende yillardir alerjiyle yasadim ama yas ilerledikce daha iyi oldugumu hissettim. Tum alerji hastalari icin actiginiz bu site insallah hepsinin sesi olacak. Gonulden tebrik ediyorum.

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved