• çocuğumuza verebildeklirimiz!

  Posted 07 Eylül 2010 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments
  Hayatın daha çok maddi yönüyle değil de manevi yönüyle ilgilenen insanların muhakkak hayatlarında kıymet verdiği değerlerin çok olduğuna inanırım. Sevecen, hoşgörü, bağışlayıcı, öğretici vs. duyguları besler, besletir manevi duygular.
  Oğlumuza gereksiz hırslar yüklemek yerine bizi biz yapan insani duyguları öğretmeye çalışarak ebeveynlik görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Mükemmel değiliz elbette. Bazı şeyler anlatılarak öğretilir. Yardımcılarımız vardır muhakkak bunlar; kitaplar, tv vs. gibi araçlardır. Bazı şeyler ise yaşarak öğretilir. Sevgi, saygı, anlayış, hoşgörü vs…
  Anne olunca şunu anladım ki bir çocuğun ilk karekter gelişimi ailenin yaklaşımıdır, öğretisidir. Siz ne verirseniz onu alır ruhunda büyütür, besler. İyi ya da kötü. Biz ne kadar başarılı oluyoruz elbette bunu zaman gösterecek.
  Temennimiz tüm çocukların kötülüklerden uzak, sevgi ve sağlıkla büyümesi, büyütülmesi… Geleceğimiz çocuklarımızda. Hep gülsünler.

  Hayatın daha çok maddi yönüyle değil de manevi yönüyle ilgilenen insanların muhakkak hayatlarında kıymet verdiği değerlerin çok olduğuna inanırım. Sevecen, hoşgörü, bağışlayıcı, öğretici vs. duyguları besler, besletir manevi duygular. Oğlumuza gereksiz hırslar yüklemek yerine bizi biz yapan insani duyguları öğretmeye çalışarak ebeveynlik görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Mükemmel değiliz elbette. Bazı şeyler anlatılarak öğretilir. Yardımcılarımız vardır muhakkak bunlar; kitaplar, tv vs. gibi araçlardır. Bazı şeyler ise yaşarak öğretilir. Sevgi, saygı, anlayış, hoşgörü vs… Anne olunca şunu anladım ki bir çocuğun ilk karekter gelişimi ailenin yaklaşımıdır, öğretisidir. Siz ne verirseniz onu alır ruhunda büyütür, besler. İyi ya da kötü. Biz ne kadar başarılı oluyoruz elbette bunu zaman gösterecek. Temennimiz tüm çocukların kötülüklerden uzak, sevgi ve sağlıkla büyümesi, büyütülmesi… Geleceğimiz çocuklarımızda. Hep gülsünler.

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved