• Konumuz Havuç

  Posted 18 Ekim 2013 By alerjiyletanistim.com in Günlükler, Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments Konumuz Havuç

  Havuç, süratle kan yapıcı ( Al ve Ak yuvar ) kalb kuvvetlendirici, hem Peklik giderici aynı zamanda ishal kesici, mide-barsağın dostu, safra akıtıcı, karaciğeri kuvvetlendirici, hamilelere çok faydalı bir sebzedir.

  - Kanı pisliklerden temizler. Vücuttaki üre asidi, ürat tuzları ve sair yorgunluk maddelerini ve diğer zehirleri idrarla dışarı atar. Böylece romatizma, mafsallarda ürat birikmesi, kum ve taş’da çok fayda verir.

  - Bol A vitamini ile her nevi hücrenin çalışmasını ve yenilenmesini sağlamak suretiyle, cilde tazelik ve pembelik verir. Bol havuç suyu içenlerin yüzü taze ve kanlı canlı olur. Havuç ihtiyarlamayı geciktirir.

  - Emzikli hanımlarda, havuç süt miktarını ve sütün değerini arttırır. Çocukların çabuk kilo almasını ve sıhhatli olmalarını sağlar. Hamile hanımlara bol havuç tavsiye olunur. Vücutlarında biriken zehirleri dışarı atar. Kusmaları önler. İçerde çocuğun sıhhatli büyümesine yardım eder. Doğumu kolaylaştırır. Anneyi çeşitli hastalıklara karşı korur.

  - Taze sıkılmış havuç suyu yarı yarıya sıcak sütle karıştırılıp, günde 3-5 bardak içilirse astım, bronşit, öksürük, ses kısıklığı ve veremde çok fayda verir.

  Gıdalarımız ve Sağlığımız
  Şekerbank Kültür Yayınları

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved