• Okula Başladık

  Posted 26 Eylül 2013 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | 1 Comment Okula Başladık

  Okula başladık. Oğlum çok heyecanlı. Biz de. Anne-baba olarak hem okul hem de ” Alerjiyle uyum içinde gidecek mi her şey ” düşüncesi dolanıyor kafamızda. Okul öncesi tüm bilgileri ilettik müdürümüze. Sağolsun tüm önlemleri almaya çalışıyor. Oğuzhan ise şimdilik çok dikkatli. Okula gerekli bilgilendirmeleri yaptık.

  Aynı zamanda okul civarında en yakın sağlık kuruluşu nerededir arayışı içine girdik. Her zaman tebdirli davranmak gerekli. Alerjik ailelere tavsiyem her konuda sakinliğinizi elden bırakmayınız. Sizin endişeniz çocuğunuzun da endişesinin doğmasına sebep olur. Elbette bu duygular doğaldır fakat çocuklar bizlerden daha fazla etkileniyor unutmayalım. Onlara nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatmak gerek ama panik yapmadan. Güven duygusunu aşılayın. Göreceksiniz nasıl dikkatli ve iyi bir moral içinde olduklarını.

  Öğretmenine ve ilgili olan herkese alerjik çocukların da var olduklarını hatırlatın ve anlatın. Nelere alerjisi var, iğnesi, ilacı vs. muhakkak okula da bırakın. Bir süre her şeyin yerine oturup oturmadığından emin olmak için gözlemleyin. En yakın sağlık kuruluşlarını araştırın ve okula bildirin. Alerji durumunda neler yapmaları gerektiğinde bilgilendirin. Gerekirse doktorun telefon numaralarını bırakın. Ne olursa olsun her zaman aileden birinin yakın olduğu bir okulu tercih edin. Biz öyle yaptık.

  Tüm çocuklarımıza sağlıklı bir eğitim yılı diliyoruz.

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


(1) Yorum

Cevapla
Sema Elcim » 30. Eyl, 2013

Merhabalar,

Çocuğunuzu hangi okula gönderdiğinizi öğrenebilir miyim? Ciddi alerji problemi olan bir oğlum var. Ve görüştüğümüz 3 özel okul bu sorumluluğu almak istemediğini belirtti. Arayışımız devam ediyor ancak moralimiz çok bozuldu. Belki sizin gönderdiğiniz okulla bağlantıya geçebiliriz diye düşündüm. Şimdiden çok teşekkür.

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved