• Ufacık sorunlardan şikayet eden anneler!

  Posted 25 Nisan 2013 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments Ufacık sorunlardan şikayet eden anneler!

  Anne olduğum ilk aylar kafam karma karışıktı. Endişe, mutluluk, tedirginlik… Oğlum bir yaşına gelince ilk ayların karışıklığının yerini rahat, emin, aşırı heyecanlı olmayan bir anne yer almaya başlamıştı. Doğdu günden itibaren asla aşırı hijyen olan bir anne olmadım. Cocuga yazik gercekten. Bizim evde ki sloganimiz ” kirli cocuk, mutlu cocuk” hos oglum ormana, parka gittigimizde fazlaca benimsemis durumda bu slogani ama o da sorun degil eve gelince kendisi temizliyor :)

  Anne olmak kolay degil elbette. Bana gore dunyada insan gibi insan olmak kolay degil. Once insan olmanin iyi taraflarini benimsemissek bize dusen rollerin ustesinden de gelebiliyoruz diye dusunurum her zaman. Bu benim dusuncem elbette. Herkes farklı.

  Saglik sorunu yasayan bir cocugun annesi olmak da var. Kendim hasta olsam o kadar dert degil ama cocugum hasta oldugunda bu cok basitinden gripte olabilir canım sıkılıyor tabiki. Bir de çok daha kötü hastalıkların ağır yükünde iyileşmek için çeşitli süreçlerden geçen çocukların annelerini düşünün. İşte o zaman “of bu gece çocuk beni uyutmadı, aman sinemaya gidemedim, aman rahatça ayağımı uzatamadım ” vs. vs. diye dert yanan anneler işte o anneleri düşünsün ve şükretsin. Kendi yakın çevremde bu basit dertlerinden ölüp ölüp dirilen anneler var. Tepki koydukça kendilerine geliyorlar.

  Kim söylüyor ki anne olmak kolay. Elbette zor. Ama günlerini,aylarını hastane odalarında çocuklarının eziyetini izleyen anneler var. İnanın o anneler o kadar şevkatli ki, o kadar anlayışlı ve o kadar umut dolu ki. O anneler hüzünlerini gömmüş kalbine, moral dolu gözlerle, gülücüğüyle çocuklarının kokularını çekerler derinliklerine. Oysa ki derdi içten içten çürütür bedenini. Ama yine de düşünmez kendini, şikayet duymazsın dudaklarında hep aynı sözcük çıkar ” Allahtan umut kesilmez “. O annelere buradan sevgilerimi gönderiyorum. Hepsine sağlık diliyorum…

  Anne olmak var, bir de anne olmak var…

  Sağlıklı yarınlara.

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved