• Pire Isırığı İzleri Geçer mi?

  Posted 07 Eylül 2012 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | 3 Comments Pire Isırığı İzleri Geçer mi?

  Bana şu sıralar e-postalar gelmekte. Pire ısırığı izlerini geçti mi diye…

  Bogazici Universitesi ofislerinde sürü ile beslenen kediler, onların kakaları ve pireleri derken en sonunda pire ısırmasına hem de yüzlerce ben ve 4 arkadaş maruz kalmıştık. İçimizde en kötüsü ben oldum. Çünkü alerji reaksiyonu göstermişti. Bir zamanlar bir ufak leke bile olmayan bacaklarımda şu an onlarca kahverengi lekeler var. 4 ay ağır kortizon tedavisi görüp onun sonrasında da böbreklerim tahribat olmuştu. Onun içinde ayrıca tedavi. Her yere şikayetler, yazışmalar…

  Bakın tüm olanlar neden oluyor? evi ile ofisi karıştıran, kendilerini hayvan sever ilan edip bizleri düşman (bu arada okul ikiye ayrılmış köpek severler / hayvan severler bu nasıl hayvan sevgisiyse!!!) eden kanunu, hukuku hiçe sayan bir takım insanlar yüzünden üniversite açık hava hayvan barınağı haline geldi. Okula girdiğinizde çimenlerde ağır kaka kokusu burnunuza gelir. Köpeklere hiç değinmeyeyim her gün ısırma vakaları. Soruyoruz kamu alanlarına keyfine göre hayvanların yığılması hangi hak ve hukuka giriyor? Ayrıca hayvanlara da eziyet. Kaç kez köpekler tarafından parçalanmış kedi yavruları ve kediler gördük ve görüyoruz. Üniversite içine açılmış köpek barınağı var. Oradan da hayvanların kampüse sosyalleşsin diye salıverilmesi söyleniliyor bizzat görenler tarafından. Bence sokak hayvanları Türkiye’de gündeme getirilmesi gereken önemli konulardan biridir. Elbette hayvanlara eziyeti asla istemiyoruz. Medenice çözüm…

  Gelelim izlere.

  Pire ısırığı izleri maalesef geçmiyor. Zamanla kahverengi leke haline dönüşüyor. Sanki yanık izi gibi. Görüntü hoş değil elbet. Benim bacaklarım o kadar kötü durumdaydı ki çok iyi bir tedavi ile ancak bu kadar kalabildi yoksa daha çok iz kalırdı.

  Ama herkesin vücud yapısı farklıdır. Bunu da unutmayalım. Çok iyi bir cilt doktoruna muhakkak görünmek lazım.

  Sağlıklı yarınlara…

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


(3) Yorum

Cevapla
Nedim A. » 22. Tem, 2015

Bence Kediseverler ve hayvanseverler olmaliydi..

Kediciyim diyen bir dolu insanin bir kopegin basini oksadigini, kuslara ilgi duydugunu hic gormedim. Kedi besleyen insanlarin bir kedi gibi, hakimiyeti, iktidari sevdigine kac kez tanik oldum. Tevekkeli degil, Cihangir’de, Kadikoy’de vs.. komsusundan bir selami esirgeyen kadinlarin kedilerine kole oldugunu gordum. Kedi besleyenler, bir kedi gibi alter egoya sahiptir.. Bir veterinerim ve maalesef ki kedi kopek besleyen yuzlerce vak’am oldu ve hic yanilmadim.. Ve yaziniz maalesef ki bir hayvanseverin diliyle yazilmamis, kopek isirigindan, köpek saldirilarina kadar yanli ve de taraflisiniz.. Pireler kediler ve kopeklerden gecer.. Sadece kopekten degil.. Daha duyarli bir uslubunuz olabilirdi..

Cevapla
Kamile Erdem » 16. Eyl, 2013

Birkaç tane kalıcı pire ısırığından sonra, pirenin ısırmasıyla oluşan sertlikleri yoketmenin yolunu buldum. Isırmanın hemen ardından, ısırılan yere pamuklu çubukla çamaşır suyu sürüp bir süre üstünde tutuyorum. Sertlik geçmezse tekrarlıyorum. Bazen fazla tutup cildimi yaksam da cildimde kist oluşmasından iyidir. Çünkü pire ısırıkları zamanla kiste dönüşüyor ve gitgide büyüyor. Alerji yapan yiyecekler yediğiniz zaman da renkleri kırmızılaşıyor.
Bir de başka amaçla 7-8 ay kullandığım Reishi mantarının kolumdaki 10-15 senelik pire ısırıklarını % 50 oranında küçülttüğünü farkettim. Renklerini de soldurdu.

Cevapla
sengul » 24. Haz, 2013

Bende ayni sekilde pire isirigina maruz kaldim bacagim paylastiginiz fotograftaki gibi oldu diyebilirim ve su an o tum yaralar iz olarak kaldi bende de. tedavi surecinde neler yaptiniz, neler kullandiniz paylasirsaniz cok memnun olurum.

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved