• Arı Sokması Sonucu Hayatını Kaybetti!… Haber bu kadar

  Posted 29 Ağustos 2012 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments Arı Sokması Sonucu Hayatını Kaybetti!… Haber bu kadar

  “BENZİN İSTASYONUNDA ARI SOKTU:

  ” Antalya’nın Alanya İlçesi’nde arının soktuğu Alman, 66 yaşındaki Manfred Schnert, tedavi altına alındığı hastanede yaşamını yitirdi. Alanya’da yerleşik yaşayan Manfred Schnert, saat 18.00 sıralarında motosikletine benzin almak için girdiği akaryakıt istasyonunda fenalaşarak yere yığıldı. Schnert’in istasyonda arı sokması ve sonrası yaşadığı zor anları güvenlik kamerasına yansıdı. Kendisini arı soktuğunu Schnert için görevliler sağlık ekiplerinden yardım istedi. Ambulansla hastaneye götürülen Manfred Schnert, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Hastane morgundan alınan Manfred Schnert’in cenazesi, savcılık talimatıyla otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi ”
  Kaynak: www.hurriyet.com.tr

  Geçen aylarda buna benzer bir haber daha okumuştum. Fakat işin ilginç tarafı haberde arının canavar gibi gösterilişiydi. Bizim haberi gündeme getiren kişiler de bile alerji bilgisi yok. Bu haberi sunmadan önce araştırılıp yazılması daha gerçek ve sağlıklı olur bence.

  Yukardaki haberin görüntülerini izledim. Fenalaşması zaman dilimine yayılıyor. Belli ki “Anaflaktik Şok” geçiriyor. Dünyada bir çok kişinin arı sokmasına karşı alerjisi var. Bunlardan biri de benim çok yakın arkadaşım ve kuzenim. Kuzenimin hiç bir gıdaya karşı alerjisi yok ama arı sokmasına karşı var. Hatta geçen yıl Almanya’da bahçede arı sokması sonucu fenalaşınca yanında taşıdığı adrenalin iğnesini yapıp acil hastaneye yetiştiriliyor.

  Hakikatten alerji konusunda çok bilinçsiz bir memlekette yaşıyoruz. Böyle haberlerde eğer alerji sebebiyle sağlık sorunu yaşanılıyorsa bu belirtilmeli ki okuyucularda bilinçlensin.

  Elbette dileğimiz böyle üzücü haberleri görmememiz…

  Sağlıklı yarınlara….
  www.alerjiyletanistim.com

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved