• Kardeş!

  Posted 05 Temmuz 2012 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Oğlum doğduktan sonra anneliğin dışarıdan göründüğü gibi hiçte kolay olmadığını anlamış oldum. İkinci çocuğu hep istemişimdir fakat Oguzha’nın hastane maceraları sonrası “boşver” dememize sebep oldu. Fakat oğlum son iki yıldır ısrarla kardeş istediğini her gün tekrarlıyor. Evet evet her gün. Baktım olmuyor kolları sıvayıp “hadi gel biraz bilimsel konuşalım” dedim ve aldım karşıma. Yaşımın doğurganlık için geç olabileceğinden tutun, belirli bir yaşa geldiklerinde ise anne görünümünden daha çok büyükanne görümününde olabileceğim gibi bir çok şeyler anlatıp durdum. Merakla dinledi. Gözlerini kıstı, kafasını kaşıdı ve işte ikna oldu benim oğlum dediğimde “benim için farketmez, siz yaşlı olunca ona ben bakmaya devam ederim” dedi. Şok oldum…

  Bu arada merak eden olursa diye söylüyorum yaşım 39. Ama ruh yaşım 20. Yaş ve kırışıklık kompleksim hiç olmadığı için gururla söylerim :) Belirli bir yaşa geldiğinizde hayatın nasıl hızla gittiğini görüyorsunuz. Anneme baktığımda onun yaşlandığını gördükçe üzülmüyor değilim. Annem keşke hep genç kalsa diye içimden geçirmediğim olmuyor değil bu yaşımda.

  Dün Kazakistan yaşayan ağabeyimle görüştükten sonra birden “Uzakta da olsa insanın bir kardeşi olması ne kadar güzel” diye içimden geçirdim. İyi ki bir ağabeyim var. Benim için her şey demek. Kardeş, dost, baba. Oğluma hak verdim.

  Aile… Kutsal… Eşsiz…İnsan oğlunun sahip olduğu en güzel varlık. Değerini ve önemini yitirmeyelim…

  Sevgilerimle.

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved