• BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDE KÖPEK SALDIRISINA UĞRADIK!!! KORKU FİLMİ 2

  Posted 08 Mayıs 2012 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | 6 Comments

  Bu gün oğlumu mesai bitiminde okul içindeki yuvasından aldım. Güney meydanda aynı sınıftan olan iki arkadaşıyla biraz daha oynamak istedi. Mutlulukla üç kafadar sohbet ederek, özgürce çimenlere yayılmış ağabeyleri ve ablalarının aralarında dolaşıp duruyorlar. Bizlerde ayakta onları izliyor arada annelik muhabetleri yapıyoruz. Annelerden bir tanesi kalkacak olan servis için aramızdan ayrıldı. Diğer anne ile çocuklarımızın birinin dondurma yiyişini öbürününde alerjisinden dolayi yiyemeşini ama mutlu mutlu konuşmasını izliyoruz.

  Bizden 20-25 adım uzakta birden Güney Kampüsü sese boğan çığlıklarıyla irkiliyoruz. Nereden çıktığını göremediğimiz iki köpek çocuklarımıza korkunç bir havlamayla koşuyorlar. Çocuklarda o sırada gideceğimiz için bize koşuyor. O anda çocukların korkuyla deli gibi çığlıklarına iki anne süratla koşuyoruz. Köpek ağzını açmış, tam oğlumun bacağını ısıracakken, yetişemeyeceğimi anlayıp çıkardığımız gürültüyle bir anda irkiliyorlar köpekler ve ben hızla ona doğru elimdeki çantayı fırlatıyorum. İsabet etmiyor ama en azndan kaçmaya başlıyor. Çocuklarımızın bembeyaz, titreyen vücüdunu görünce öfkeden neredeyse kendimi kaybedecektim. Kalbim deli gibi atıyor… Sinirlerim boşalmış.

  - Geçen yıl yine üniversite kampüsünde oğluma ve bana 7 köpek saldırmıştı.

  O hafta kaç tane ısırma vakaları duymuştuk. Bitti mi peki HAYIR! hala ısırılmalar devam etmektedir. Perşembe günü görmeyen özürlü bir memurumuza saldırıp, bacağından ısırmışlar. Eh teselliğim geçen yıl 7 köpek saldırmıştı bize, bu yıl 2. Hadi bu haftada yırttık. Bakalım önümüzdeki haftalar nasıl olacak? Fakat ısırılmalar ve saldırmalar hala devam etmektedir.

  - BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDE BİRİNİ CANINDAN EDECEK BU SALDIRILAR. İŞTE O ZAMAN SORUMLULARI KİM OLACAK? OKULUN HER YERİNDEN KÖPEKLER FIŞKIRIYOR, KEDİLER FIŞKIRIYOR. OKULUN İÇİNE KURULMUŞ BARINAKTAN KÖPEKLER SALINIYOR DENİLİYOR. DOĞRU İSE KORKUNÇ BİR DURUM.

  - Birileri “aaa ama bizi hiç ısırmadı, bunlar ısırmaz” diyor. Kardeşim seni ısırmadıysa beni de ısırmayacak anlamında mı bu?

  - Okul içinde çocuklar hiç mi koşamayacak, oynayamacak??????

  - Bu kadar öğrencinin arasında saldırıya uğruyorlar, bir öğrencide koşup yardıma gelsin!!!

  - Hadi gelemedin biriniz ayağa kalkıpta “İyi mi” diye sorun???

  - Koskoca üniversitede ikinci kez oğlum saldırıya uğruyor. Hala köpekler eskisiden fazla ortalıklarda dolanıp duruyor!!

  - Hemen hemen her gün saldırı ve ısırma vakaları duyuyoruz. Dilekçeler, şikayetler diz boyu.

  - Kendilerini hayvan sever diye tanıtan aslında alakası olmayan insanların yüzünden denge bozulmuş. Neredeyse kampüsteki insanlarla başa baş giden, ofislerde cirit atan, beslenilen, kumları olmayıp koridorlar, çiçek saksılarına dışkalayan kediler ve kampüsün her yerinde sürü şeklinde olan köpekler almış başını gidiyor. Korkuyorsanız ve saldırıya uğraşmıssanız vay halinize ya satanist ya da hayvan düşmanı ilan edilirsiniz. Şöyle ki YETİŞKİNSENİZ eğer;

  - “Köpekler saldırmaz ve ısırmaz. Muhakkak onları sinirlendirmişlerdir”

  - “Yok yok onlar size gülümsemiştir” ya da “Korkumuşsunuzdur da ondan, bir psikologdan yardım alın”

  - “Hayvanları sevmeyenlerdir. Yalan iftiradır”. Parçalanan bacak, kol, popo olursada “Aaaa kimbilir köpeğe neler yapmıştır”

  - “Aşılıdır korkmayın canım” . Şah damarınızı koparıp ölürseniz de muhakkak bir geçerli sebep bulurlar merak etmeyin

  - “Kendini savunacam diye köpeğe vurmuş (korkudan vuramamış ama çığlık atmışsanız) bağırmış köpeğin psikolojisini bozmuş”

  Kediyle – Köpekle sorun yaşarsanız ve ÇOCUKSA;

  - “Kesin velet köpeği rahatsız etmiştir”

  - “Aslında üniversitede yuvanın ne işi var. İşgal ediyor. Kapatılsın”

  - “Anne-çocuk kimbilir ne yapmıştır da köpek saldırmış ya da ısırmıştır”

  - “Aşılı ısırsa ne olacak canım”

  - “Esas çocuğun değil köpeğin psikolojisini bozulmuş. Zavallı köpeğe bağırmışlar” vs. vs. vs. sonu gelmeyen iftiraların devamını duyarız…

  Türkiye’de sokak hayvanları ciddi bir sorundur. Ankarada köpek saldırısı yüzünden hayatını kaybeden İranlı ögretim görevlisinden tutun, köpeklerden kaçarken kalbi durup ölen ilkokul öğrecisinden tutun, 5 yaşında evinin önünde 10 köpeğin saldırısına uğrayıp ağır yaralanandan tutun da tutun gidiyor….

  Hayvanlara eziyet edin mi diyoruz “HAYIR” TAM TERSİ “İNSAN OLAMAZ ” diyoruz.

  Hayvanların da haklarını koruyalım “EVET KESİNLİKLE”

  Ama sokaklarda değil. Köpeğin ne yapacağını nasıl kestirebilir bir insan. Sonuçta o da bir hayvan. Bİr moda başladı. Milletin kapısına bacasına mamalar dökmek, çiğ etler boca etmek. Bir hakki kendince korumaya çalışırken diğer hakkı ihlal etmek!!! Ayrıca 10 dk. bakmak hayvan severlik değildir.

  - “Bir kaç tane gördüğüm barınaklar korku filmi gibiydi. Nerede hayvan severler. Niçin Avrupa’daki gibi değil. Sokakta beslemek daha kolay. Belediyler bedava kısırlaştırıyor, bildigim kadarıyla devlet barınaklara gelir de ayırmış. Eeee durumları çok çok iyi olan hayvan severlerde var. Peki öyleyse bu durum vaziyet ne????

  - “Bizim üniversitemizde kedime dokunma, köpeğime dokunma yaklaşımı baskıcı boyutta. Peki o zaman benim çocuğuma da DOKUNMA!

  Bu olaylar Türkiye’nin ciddi bir masaya yatırılması sorunlardır.

  Avrupada sokak köpeği, kedisi göremezsin. ÖYLESE ONLAR HAYVAN DÜŞMANLARI MI

  EY AHALİ TOPLAYIN SEVDİĞİNİZ HAYVANLARI YIĞIN DEVLET DAİRELERİNE. NASIL OLSA İSTEYEN KEDİSİNİ DE KÖPEĞİNİ DE GETİYOR. BİZDE ÖZGÜRÜZ O ZAMAN!!!!

  YEMEK YEDİĞİMİZ YEMEKHANELERİN İÇİNDE, MASALARDA CİRİT ATIYOR KEDİLER.

  SORUYORUM HANİ HİJYEN HANİ ALERJİSİ OLANLAR!!!!!

  BU GUNDE ISIRILMADAN EVİMİZE GELDİK YARABBİM ŞÜKÜR DEDİĞİMİZ DUALARIMIZ VAR ARTİK NE GARİP!!!

  GÜVENLİĞİMİZİ İSTEMEMİZ HELE HELE ÇOCUKLARIMIZIN BUNDAN DAHA DOĞALI NE OLABİLİR AMA YOK BAŞKA ALANLARA KAYDIRILIP KARALAMA KAMPANYASI BAŞLATILIYOR.

  TÜRKİYE’NİN KANAYAN YARASIDIR. ACİLDİR. DURUM VAHİMDİR…

  HAYVANLARIN DA HAKLARI KORUNARAK MEDENİCE YAŞAM ALANLARI YANİ BARINAKLAR YENİDEN İNŞAA EDİLMELİDİR YA DA VS. VS.

  AYRİCA SÖZDE HAYVAN SEVERLERDE YENİ MODA: KEDİSİNDEN, KÖPEĞİNDEN SIKILAN SOLUĞU BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDE ALIYOR. ZAVALLI HAYVANLARI TERKEDİP GİDİYORLAR. CİNS KÖPEKLER GÖRMEYE BAŞLADIK ARTIK….

  YAŞAMA SAYGI ÖNCE İNSANIN İNSANI ANLAMASINDAN BAŞLAR…

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


(6) Yorum

Cevapla
ödlek » 03. Tem, 2014

B.Ü’yü kazanmayı çok istiyorum ama bunu okuduktan sonra ürktüm korkarım ben köpekten :/

Cevapla
OZAN » 26. May, 2012

SİNİFLARDA KEDİLER USTELİK İHTİYACLARİNİ GİDERMİSLER. BOLUMUN KAPİSİNDA DİZİ DİZİ SİRALANMİS UYUYAN KOPEKLER. BİR ARALAR BİR BEYAZ KOPEK VARDİ BİRDEN FİRLAYİP İSİRİYORDU. CAN GUVENLİGİMİZ YOK. TUTMUSLAR HAYVAN DUSMANİ DİYORLAR. NE DERSENİZ DEYİN BOGAZİCİ UNİVERSİTESİ KAMPUSU KOPEK VE KEDİ BARİNAGİ OLDU.ACİK BA Rİ NAK. OTOPARKTAN SAKİN İNMEYİN ORADA SURULER SEKLİNDE SAKLANİYOLAR.

Cevapla
Ataberk » 26. May, 2012

Bogazici Universitede ogrenciyim. Gelin gorun gece yurtlara giderken. Tabanlara kuvvet yoksa bir yerinizden isirilirsiniz. 8pnh

Cevapla
İSİMSİZ » 12. May, 2012

Öğrenciyim B.Ü. de. Son senem okulumdan ısırılmadan ayrıldığım için şükrediyorum. Gerçekten sokak köpeği saldırılarını okulumda o kadar çok duyuyoruz ki okl sınırları dışındada memleketten gelen haberlerdede saldırılar, yaralanmaları ölümleri duyuyoruz. şunu soylemektek bıktık hayvana zarar vermek dogru degil. hangimiz istiyruz hic birimiz ama sokaklara okullara yıgmakta dogru degil. canimiz tehlikede ya. hala hayvan dusmani diyorlar ya. ne alaka ya ne alaka.

Cevapla
Nilgün » 09. May, 2012

DERTLİYİZ….DERTLİYİZ….DERTLİYİZ… İSRARLA İSİRMAZ DENİLEN KOPEKLERİN SALDİRİLARİNA UGRUYORUZ. BİRDE HAYVAN DUSMANİ İLAN EDİLİYORUZ YASADİGİNİZ TRAVMA YOKMUS GİBİ. SENİ İSİRMADİYSA BU HİC İSİRMİYOR ANLAMİNDA Mİ YA.

Cevapla
Mert » 09. May, 2012

Kesinlikle size katiiyorum. Bogazici universitesi korku filmi gibi. Ya her gun isirma olaylari. Etiler kapinin onunde isirilma olayina tanik oldum. Guvenlik olmasaydi kizin bilegini parcalardi. Bunlari koruyan kesim yuzunden gece kutuphaneden ders calismadan donerken saldiraya ugrayan kac ogrenci var. Ya kardesim burasi barinak mi universite mi?

Gecmis olsun. Duyarsiz insanlara da yaziklar olsun. Kucucuk cocuk bu ya.

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved