• Çocuklarda kullanılan burun spreylerine dikkat!

  Posted 20 Aralık 2011 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Oğlum minik burnuyla başı dertte. Sürekli nefes almayı reddetten burnu sanki kalkanı açmış oğluma inat havayı içeri almıyor. Masalsı bir anlatımla bunu belirtsemde gel gör ki oğlum ciddi sıkıntı yaşıyor özellikle geceleri.

  Alerji bünyeli çocuklar da burun tıkanıklığı daha fazla maalesef. Yıllardır çok çeşitli burun spreyleri kullanıyoruz. Ama ilerleme yok. KBB bölümünden çok çeşitli doktorlara da götürdük. Genelde kortizonlu burun spreyi, deniz suyu vs. verildi. Son zamanlarda oğlumda grip ile başlayan başağrısı devamlı tekrarlar olunca doktorumuz Özlem hanima gittik. Tetkikler yapılıyor. Özlem hanim  kullanılan spreylerin zamanla burun dokularına zarar verdiğini anlattı. Ve kontrol altına aldı Oğuzhan’ın sorununu.

  Burun spreylerini hekimin önerisi üzerine kullanmak gerekli. Özellikle hassas bünyelilere kalp sorunu olanlarda problem yaratabiliyormuş. Dolaşıma karıştığı için en başta kalp etkileniyormuş. Ve uzun süre bilinçsiz kullanım koku almasını, burun içinde tahribat, sinizüt’e vs. kadar yol açabiliyor. Zannediyorum Oğuzhanda da böyle bir sorun mevcut. Dün göz muayenesinden geçtik normal çıktı. Sinizüt üzerinde yoğunlaşılacak gibi. İlerleyen haftalarda göreceğiz.

  Burun spreylerine DİKKAT!

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved