• “Anne bir sağlık sorunum var”

  Posted 19 Kasım 2011 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | 1 Comment

  Stefan Oğuzhan mantık küpü, sözcük canavarı, sinir törpüsü, sevimli herif vs.

  Oğlum beni her konuda zorlamaya başladı. Yerinde kullandığı cümleler ve yürüttüğü mantık itiraf ediyorum beni bazen ona karşı koyacağım disiplin kurallarında duraklatıyor. Doğduğu günden beri onunla hep büyük bir insan gibi konuşuyorum. Hatta doğumun ertesi günü onunla arkadaşımmış gibi konuştuğumu görenler içinden “vah zavallı doğum depresyonunda herhalde tırlatmış” diye geçirdikleri olmuştur. Fakat 7 aylıkken net bir şekilde “anne” diye seslendiğinde gözlerim fincan kadar olmuştu. İşte o aydan bu yaşına kadar hiç susmayan benden geveze bir herif var.

  Alerji hastalığı konusunda bilinçli yetiştirme gayretlerimiz devam ediyor, duraklama yok . Oğlum karnı ağrında “anne karnım ortadan yarılırmışçasına ağrıyor” dediğinde anlıyorum ki durum vahim. Sorununu tanımlarken kullandığı kelimeler ilginç. Geçenlerde lazımlığına oturmuş “anne bir sağlık sorunum var” dediğinde tek kaşımı kaldırmış arkasından ne söylecek bakalım derken “çişimi çok tuttuğum için şimdi yaparken sanki aşağıya doğru baskı var içi taş dolu gibi” dediğinde “bre çocuk normal anlatsana şunu” diye güldüm. Yok yok sadece benim oğlana mahsus davranış değil bu, şimdiki çocuklar böyle…

  Sevgi dolu dünyada büyümeleri dileğiyle….

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


(1) Yorum

Cevapla
Berrin » 20. Kas, 2011

Merhaba Birgül hanım. Sitenizi buldugumdan beri bir cok bilgiyi edinebildim. Benim kızım 2 yaşsında ve süt alerjisi. sansima iyi bir doktor cikti ve tedavimiz devam ediyor. ama hakketten alerji tanınmıyor bilinmiyor. ignesi yok. sorun cok yani.

Yazinizi ay aynisini yasiyorum diyerek kahkahalarla okudum. cocugunuzun hazir cevapliligina bayildim . vallahi dediginiz gibi simdiki cocukar boyle :) ))

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved