• Hepatit B taşıyıcıları DİKKAT!

  Posted 18 Ekim 2011 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Aslında hepimizin yaptırması gereken testlerden bir tanesidir Hepatit B testi. Karaciğerin mikrobik (hepatit virüsleri), toksik ( kimyasal maddeler) veya diğer nedenlerle oluşan iltihabi reaksiyonudur.

  Hepatit B taşıyıcıları olurda sağlık sorunları yaşarsa muhakkak dokturu ilaç vermeden taşıyıcı olduklarını bilgilendirmeleri gerekir. Çünkü bazı ilaçlar kesinlikle Hepatit B taşıyıcıların kullanmamaları yada doktor kontrolünde oldukça dikkatli kullanmaları gereken ilaçlardır. Yakınımın yaşadığı bir durumu buradan bildirip bilgilendirmek istiyorum.

  Kendisine kortizon verilmiş. Bu durumda karaciğer emzinleri yükselmiş. Şimdi bu rahatsızlığıyla uğraşıyor halbu ki doktoruna önemle belirtmis taşıyıcısı olduğunu. Ha demek oluyor ki doktorunuza söylemenizde bir yerde işe yaramıyormuş!!! öyleyse ” eminsiniz değil mi hepatit B taşıyıcıları bu ilacı kullanabilir vs.” gibi sözlerle doktoru bunaltmak!!

  Hepatit B taşıyıcıları kesinlikle kortizonu mecbur kalmadıkça kullanmamaları öneriliyor hatta kortizon kremlerinin bile sürülmesi çok az kullanım olmak üzere izin veriliyormuş. Doğum kontrol haplarına da dikkat! Henüz tam kesin kanıtlanmamış olsa bile Hepatit virüsü taşıyanlara önerilmiyormuş.

  Bu durumda Hepatit B taşıyıcıları muhakkak bu hastalığı ve yapılması gereken durumları araştırıp, öğrenip hayatlarını bilinçsizce riske atmadan devam etmeleri….

  Herkese bol sağlıklı günler diliyorum…

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved