• Yalancı Kuş Palazı / Krup Sendromu

  Posted 22 Temmuz 2011 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Bu son gün yaşadıklarımızın bir şaka olmasını tercih ederdim!. İstanbul’un havasnın bunaltıcı ve nem oranın yükselerek devam etmesi elbette başta çocuklar, yaşlılar ve hastalar için hiçte iyi değil. Oğlum Çarşamba sabahı yüksek ateşle uyandı. Ateş 39.9. Fazla telaşlanmadan hazırlanırken bir yandan da oğluma hastaneye gitmemiz gerektiğini anlatıyordum. Vardığımızda muayene sonrası bazı tetkikler yapıldı. Halsiz olan oğlum ilk kez kan alınırken ağladı. Elimden geldiğince sakinleştirmeye çalıştım işe yaradı.

  Ateş düşürücü verilip, ust solunum enfensiyonu teşhisi konulup eve geldik. Perşembe biraz durumu kötüleşince tekrar tekrar götürüp durduk. Öğlen iyicene bitkinleşen oğlum uykuya geçti. 2 saat sonra ağlayarak uyandı. Bu hiç olmaz. Oğlum hasta olduğunda ağlayan bir çocuk değildir. Bİr şeylerin ters gittiğini baştan beri hissediyordum. Muayenelerde devamlı alerjisini hatırlattım. Nem alerjisinin hastalığında etkin olabileceğini söylediğimde pek ciddiye alınmadım. Neyse oğlumun ağlaması daha da arttı ve “başım çok ama çok ağrıyor” deyip kusmaya başladı. Fakat bir den havlama şeklinde bir öksürük, zor nefes alma, morarma başladı. Hızla banyoya sokup soğuk su döküp ardından hızla eşimi arayıp hastaneye gittiğimizi haber verip harekete geçtim. Çok iyi gözlemliyor alerjik reaksiyon mu diye gözlemlemeye çalışıyordum çünkü uyumadan önce yaptığı kakası benzin kokusu gibi koktuğundan hemen alerji şurubu vermiştim. Ağladıkça nefes almasının daha da kötüye gittiğini gözlemledim ve onunla devamlı konuşarak (tüm sakinliğimi koruyarak) ağlmasını durdurdum. Yolda bize yetişen eşimle hastaneye vardık.

  Yolda telefonla acili arayarak oradaki hemşirelere durumu izah edip, belirtilerini anlatıp oraya gelmek için yolda olduğumuzu anlattım ki vardığımızda zaman kaybı yaşamayayım diye. İşe çok yaradı. Hemen mühaleye alındı. Şans bu ki çocuk doktorumuz (Anaflaktik şok yaşadığında hayatını kurtaran doktorumuz) geldi. Stefan Oğuzhan’ın durumunu çok iyi bildiği için hızla beni dinledi muayene etti ve tetkiler yaptırdı. Teşhisi koydu ve müdahale başladı. Teşhis “Krup Sendromu”… 24 saat hastanede kaldı. Hava, serum, soğutucu ve bazı ilaçlar verildi. Alerjinin tetiklediğini bildiği için Özlem hanım alınabilinecek tüm önlemleri aldı ve oğlum hızla sağlığına kavuştu. Binlerce kez teşekkürler Özlem Okutan…

  Hastalığa gelince eve dönünce hemen okumaya araştırmaya başladım ve sitede yayınladım.

  Çocuklarımıza bol sağlıklı günler…

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved