• Ufaktan sıkıntılarımız başladı

  Posted 07 Temmuz 2011 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Oğlum Oğuzhan’da gıda alerjisinin yanı sıra nem,küf, polen ve akarlara karşı da alerjisi var. Güzel yakıcı yaz mevsimi kendini göstermeye başladığı şu sıralarda, elbette nem oranı da artmakta. Yıllar önce doktorumuz ” İstanbul’un havası alerji hastalarına göre değil” demişti. Katılıyorum. Aslında biz her mevsim alerjiyle kolkola dolaşıp duruyoruz. Bahar mevsimi hoşgeldin polencikler, yaz mevsimi nem, kış kirli hava ve getirdiği olumsuz etkenler derken böyle yaşayıp gidiyoruz. Fakat işin iyi tarafı ağır bir süreç geçirmiyoruz. Ufaktan yaşıyoruz.

  Son iki haftadır oğlumda hapşırık sayısı çoğaldı. Burun tıkanıklığı da eklenince eh bizde ufaktan şuruba başladık. Bol sıvı almasına gayret ediyorum. Zaten minik yavrum kendi kendisinin doktoru olmaya başlamış bile. Çişini yapınca “anneeee sarı olmuş su içmeliyim” deyip bardak bardak içiyor. Mado’dan aldığım keçi sütleriyle yoğurt yapıyorum. Dondurma gibi yiyor. Burun tıkanıklığında kendisine öğrettiğim masajı uyguluyor. İşe yarıyor.

  Küçük küçük sorunlar yaşıyoruz fakat hayatta en önemli ruhumuzdan taşıp evlerimizin içinde dolaşan iyi enerjidir. Sevgi ve moral ile çoğalan bu enerji koltuğa uzanıp şöyle kafa dinlemeye çekildiğiniz anlarda bile gelir gülümsetir, rahat bırakmaz sizi.

  Evlerimizden sağlık, sevgi ve huzurun eksik olmaması dileğiyle…

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved