• Anne seni seviyorum biliyormusun!

  Posted 27 Haziran 2011 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Bizim evin küçük beyefendisi 4 yaşına girdiğinden beri kendine bir tarz yaratmaya başladı! Saçlar öne doğru asla arkaya değil. Boyu biraz uzun olacak öyle efendim kısa kestirmek yok. Erkek berberine götürdüğümde ilk dakikalar çok mutlu. Saçının kesilmesini izlemek hoşuna gidiyor ama sonlarına doğru uyukluyor. Ben nasıl kesileceğini tarif ederken heyecanla babasının yabancı aksanı ile “canim kısa olmasın tamam mı” ! diyor.

  Dört yaşında mı yoksa ondörtmü bazen algılayamıyoruz. Bu aralar iltifat edinmeyi huy edindi. Bence gönül almayı iyi taktiklerle öğreniyor. Öğreticisi biz değiliz kesinle. Televizyon hemen hemen hiç izlemeyen bir çocuk. TV izlemeyi bende hiç sevmediğim için oğlumuza da bunu aşıladık.

  Kurnaz oğlum bir şey istediğinde eğer tamam dersek hemen şu taktiye başvuruyor ” anne saçlarını ne kadar çok beğendimi söyledin mi?” ya da babası evet demişse “baba ayakkabıların sana çok yakışıyor” … Eşimle çok gülüyoruz. Hadi ordan hınzır çocuk demek geliyor içimden. Şimdiki çocuklar bambaşka.

  İnsanların hırsla birbirlerini tükettiği bu zamanda, gülümseyen minik suratlarla birlikte olup o anları yaşamak kadar güzel bir an yok. İleride anı olarak kalacak bu anların yerini tutacak hiç bir şeyin olmadığını düşünüyorum. Sevgi ve saygı insan oluşumuzun temeli.

  Herkese güzel anlar diliyorum…

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved