• Pire ısırıkları korku filmi devam ediyor!

  Posted 04 Mayıs 2011 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Günde 1600 kere ısırabilen minik vampirleri hayatımdan bir türlü çıkaramadım. Kızgınım ama bu minik hayvanlara değil. Ofiste sokak kedisinin beslenmesinin sağlık açısından uygun olmadığını, benim gibi alerjisi olan ya da olmayan insanlar için ciddi sağlık sorunları doğurabileceğini bir türlü anlatamıyorum.

  Pire ısırı alerjim tam gaz devam ediyor. Isırılmaya devam ettikçe alerji reaksiyonumun şiddetti düşmüyor. Fiziksel olarak bacaklarımın, kollarımın durumu berbat. Şiddetli kaşıntı sabahlara kadar uyutmuyor. Kortizona tekrar başlatıldım bu gün.

  Ya kardeşim hayvan sevgisi değil bu. Hayvanı ofiste besliyorsa aşısını neden yaptırmıyor, hayvan deli gibi kaşınıyor ama pire tasması yok, aşısı yok. “Bize niye bir şey olmuyor” ya da “sana olabilir ama bana olmuyor banane” belki de böyle bir yaklaşım var kim bilir? Evet hayvanı sev ama onu gerçekten sev. Aslında merak etmiyor da değilim bu sevgi bu kadar büyükse, çocuğum diyorlarsa biz anneler çocuklarımızı sokakta mı besliyoruz. Ben ve bizler sağlık sorunları yaşarken hassasiyet gösterilmiyor ama “sevgi” sözcüğünden bahsediliyor. Bırakın Allah aşkına yüreğinde sevgi olan böyle mi davranıyor!!! Kimse hayvanlara işkence etsin, öldürsün demiyor. Bunu zaten insanlik duygulari taşıyan hiç kimse onaylamaz. Onlar yaşamın en masum kısmı. Bu yaşıma kadar hiç bir hayvana zarar vermemişim, kalkıp oifste sağlım açısından kedi istemiyorum diye beni hayvan düşmanı ilan etmek kimin haddine!!! Sen kedi seversin ben ayı severim. Sen ayı sevmiyorsun diye o zaman sende hayvan düşmanı mı oluyorsun!

  Soruyorum hangi medeni ülkede bu sorunlar yaşanıyor?

  Bu yazıdan sonra bu gün doktora gittim. Tekrar ısırık bölgelerine iğne. Şunu belirtmeliyim ki iğnenin içindeki ilaç çok yakıyor. Bakalım tedavi nasıl ilerleyecek?

  Bu yazıya ek olarak: Geçen gün kendime “bir de veterinere gideyim ve bilgileneyim” dedim. Gittim. Bacaklarını gösterdim. Veteriner kitabını açıp bana insanda pire alerjisi ile ilgili bir çok resim gösterdi ve bilgilendirdi. Aslında bu küçük vampirlerin üzerime zıplamaması için bir ilaçları var mı diye merak ediyordum. İlaçlamanın dışında bir çok şeyin geçici ve çaresiz olabileceğini öğrendikten sonra bir rulo verdi. Kıyafetinize süyormuşsunuz leke bırakmıyor. Kokusu var. O koku pireyi kaçırabilirmiş. Deneyeceğim bakalım ne olacak?

  Bu arada evinizde olur da çıkarsa (sayısı hızla çoğabiliyormuş) iyi bir ilaçlama firmasının yanı sıra pireyi öldüren bir sprey varmış. Eczanelerde satılan hamam böceği spreyi ( kesinlikle sivrisinek olanlar için değil onlar öldürmüyormuş). Evimde şimdilik çıkmadı ama bakalım.

  Her şey rağmen tekrarlamaktan bıkmacağım ofis ortamında sokak hayvanı beslenilmez! Burası kamu alanı ve herkesin yaşam alanı hakkına saygılı olmak ve duyarlı olmak gerekli. Çok seviyorsak evimizde besleyelim.

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved