• THY Anans Yapıyor!

  Posted 28 Nisan 2011 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Uzun zaman önce okuduğum bir haber doğrultusunda ” kaptan pilot anans yapıyor” yazımı yazıp, bazı bilgilendirmeler verdim. Sonrasında ise acaba THY yollarının alerji hastalarına yönelik uçuşlarda önlem alıyor mu, alerjimizi nasıl bildirmeliyiz diye araştırmalarıma girdiğimde sonuçsuz kalmıştım. Bu gün nihayet sonuç aldım. Evet hemen bilgilerimi aktarıyorum:

  THY yolları acentalarından bilet alırken mutlaka alerjisinizi bildirmeniz gerekli. Eğer online sistemden alıyorsanız mutlaka 0212 463 63 63 numaralı telefondan Genel Müdürlüğü ya da call center’i arayarak uçuş numaranızı bildirerek alerji sorununuzu dile getirip, önlemler aldırıyorsunuz. Ben bu gün Mehmet bey ile görüşerek oğlum Oğuzhan’ın fındık ve kuruyemişler, yumurta vs. alerjilerini belirterek not alınmasını sağladım. Bu notlar sonucu ne gibi önlemler alınacak belirteyim:

  1- Uçuş günümüzde uçuğa kuruyemişler yükletilmeyecek ( uçuşlarda ikram olarak veriliyormuş )
  2- Kaptan pilot anans yapacak ve tüm kabin görevlileri bilgilendirilecek (siz yinede uçağa bindiğinizde muhakkak bunları talep edin ya da hatırlatıp işinizi sağlama alın, ben öyle yapacağım )

  Aslında online sistemde sadece vejetaryanmısını sorusu var! formlarda şuda eklenmeli “alerjiniz var mı ve türleri” gibi. Vejetaryan olup olunmadığı soruluyor ama alerji sorulmuyor en önemli kısım atlanılıyor bence. Bunun içinde Genel Müdürlüğe dilekçe yazacağım. Böyle bir uyarı muhakkak konulmalı formlara. Bu nedenle online bilet aldığınızda muhakkak call center yada THY’na telefon açıp alerjinizi belirtiniz.

  Ayrıca bana “uçuşlardan 2-3 gün öncesi tekrar THY arayarak son kez verdiğiniz bilgileri kontrol ettiriniz” denildi. Elbette arayacağım ve Mehmet bey’e buradan teşekkür ederim.

  Önlemleri aldırmak alerji hastalığıyla yaşayan yakınlarımız için çok önemli. Lütfen yolcuklarda aklınıza ne gelirse sorun, araştırın. Ayrıca sadece uçuşlarda değil, otobüs, tren, gemi yolcuklarını da kapsamalı diye düşünüyorum.

  Sağlıklı yarınlara…

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved