• Üniversitemizde ki tehlike devam ediyor!

  Posted 25 Şubat 2011 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Bir sabah kalkmışsınız, hazırlanmışsınız ve yola çıkmışsınız. Dört yaşındaki oğlunuzla kampüs içinde onun merakla sorduğu soruları cevaplarken birden arkanızdan insanı ürküten, korkutan hırıltılırla sayabildiğiniz tam 7 köpeğin size koştuğunu gördünüz ne yaparsınız? üstelik yanınızda minik evladınız var!

  Biz bunu geçen hafta yaşadık. Kaçmadım. Kaç saydım sonuçları korkunç olacaktı. Küçüklüğümde bana hediye edilen çok güzel kurt köpeğim vardı. Ölümü beni derinden sarsmıştı. Köpek davranışlarını az buçuk tanımam, beni olabilecek en büyük tehlikeden korumuştu. Ama insan üstü mücadele vererek direkt oğluma saldıran köpeklerle 4 dk. yakın cebelleştim. Okulda ilk işim Rektörlüğe dilekçe vermem oldu. Ve sonrası hikayemi tüm okula duyurmam. Ne ısırıklar çıktı. Hatta aynı gün, ertesi gün ısırık saldırma haberleri gelmeye devam ediyordu.

  Üniversitede ekolojik dengeyi bozan durum söz konusu. Hayvan severler demeyeceğim çünkü ben de hayvan severim, şuursuzca diğer insanların hayatları tehlikeye atılmasına izin vermek hayvan severlik olmaz. Aşırı sevenler desek mi acaba? Bu sevgiye ad bulamıyorum. Fakat tek bildiğim bu saldırıların sonunun gelmeyeceği ve bir gün birini canından edeceği.

  Okuduğum bir makalede şu bilgiye yer veriliyordu: “Çocuklara köpekler saldırdığında ısırdıkları noktalar baş ve boyun” . Köpeğin aşılı ve kısırlaştırılmış olması neyi değiştirir? Şah damarını koparıp parçalayıp öldürücü darbeyi vurduktan sonra neyi değiştirir!!!

  Bu insanlar okulda hayvan sayısını çoğaltmak yerine, şartlarını eleştirdikleri hayvan barınakları için niçin mücadele etmiyorlar peki? Nerede hayvan severlik? Her gün şuursuzca okulda torba torba okulun her köşesine mama bilemediniz çiğ etler konuluyor. Kolay yol bu! Be kardeşim o zaman uğraş verin.

  Benim oğlum alerji hastası, ısırılması ya da saldırıya uğrasaydı her aşıyı zaten vurulamıyor bu aşıyı nasıl vurulucaktı?

  Hala deniliyor ki okul içinde ki köpekler ısırmıyor onlar dışarıdan. Ben de diyorum ki ne önemi var kampüs içinde saldırıa uğruyormuyuz uğramıyormuyuz? Ayrıca kusuru bakılmasında şunumu soracağım “köpek kardeş acaba içerdenmisin dışardanmısın, hani içerdensen toprağım deyip geçerim”!!!!

  Doğadaki her canlı korunmalı. Bizler bu doğanın bir parçasıyız. Elbette ben hayvanlara şiddete ve fenalığa karşıyım. Bunu yapanlar insan olamaz. Sirklere karşıyım, kürk giyilmesine karşıyım vs. Bu hayvanları korumak insanlık görevimiz.

  Hala okulumuzda ısırılmalar saldırılar devam ediyor. Ofisler kedi kaynıyor. Herkes sevdiği hayvanı ofise tıksın o zaman ne olacak?

  Duyarlı olan herkes harekete geçiyor. İstiyoruz ki bu durumdan ne hayvanlar zarar görsün ne de insanlar!

  ………

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved