• Eğitimli insanların alerjiye bakışı!!!

  Posted 21 Aralık 2010 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Ben uzun yıllardır üniversite camiasında bulunmaktayım. Bulunduğumuz ortam maalesef diyorum gün ve gün kontrolden çıkmış sayıları binleri bulan kedileriyle ünlü!.. Bu arada üniversitede de başıboş dolaşan köpekleri de unutmayalım. Ben yıllarca kurt köpeğimle yaşadım, öldüğünde ise o kadar çok ağlamıştım ki.Oğlumda da inanılmaz bir hayvan sevgisi var. Fakat hayvan tüyüne alerjisi nedeniyle şu an ancak uzaktan sevibiliyor.

  Bulunduğum üniversitede ki hayvan severler işi iyice abartıp ofislerde de kedi sürüsü beslemekte. Benim bulunduğum binanın önü kediden geçilmiyor. Kendi ofisimde de eski dönem yöneticiden kalma bir kedi var. Bol bol beslenmesine ve bardakla önüne su konulmasına rağmen ısrarla tuvaletin içinden suyunu içer!!! kaç şikayet geldi bu konuda. Tuvaletini ise bölümde bulunan bitkilerin topraklarına ha eğer ishal oluyorsa bulunduğu her yere yapar. Masalara yatar, sandalyelerde uyur, döktüğü tüylerden hiç bahsetmeyeyim. Bu durumdan bir çok kişi şikayetçidir fakat biz milletçe söyleniriz ama asla söylemeyiz korkarız çünkü!! Geçen hafta ofise geldiğimde çay içilen odamızı açtığımda gördüğüm manzara karşında dona kaldım. Kediyi birileri odanın içine almış ve unutmuş hafta sonu. O da bulduğu her yere kaka yapmış ishal çünkü. Aç kalmış ayrıca. O anda içimden öfkeyle şu geçti “nerede hayvan sevgisi” . Bu hayvana da yazık değil mi? Ve burası bir ofis. Bizler bu mikrop saçan ortamda yaşamak zorundamıyız Allah aşkına. Bunun üzerine tüm hocalara durumu anlatan ve rica da bulunan “en azından dışarıda besleyin tuvalet ihtiyacını dışarıda görsün ve alerji uyarısını” da ekleyen mail attım. Sen misin yazan!!!

  Bir hoca mail atıyor üstelik yarı zamanlı yani haftanın bir günü ve tüm günü içermeyecek zamanlama da ders veriyor. Mailinde üstü kapalı beni eleştirmiş ve belirttiğim alerji konusunda da alaycı bir tarzla cevap verip “alerjiden adam ölmez” mesajını da üstü kapalı iletmiş. alerji konusunda bilmediği halde verdiği cevap karşısında dona kaldım ve hemen ben de kibarca bilgilendirdim… Ben gelebilecek tepkilere açığım fakat bilinmeyen bir konuda yanlış bilgilendirmeye şiddetle karşıyım. Bu bölümde kedinin bulunduğu sınıflara giren bir çok öğrenci var. Alerjisi olanlar için sakıncalı ve ayrıca hijyen olarak da sağlıklı değil. Odanın büyük ya da küçük olması alerjiyi tetiklemez düşüncesi beni hayrete düşürüyor. Ben kararlıyım verdiğim tepkiye devam edeceğim. Ayrıca hangi kanuni hak kendilerine devlet dairesinde hayvan besleme hakkını veriyor!!! Geçenlerde başka birimden bir arkadaşım anlatıyor ciddi hayvan tüyüne alerjisi olan biri,hocanın ofiste beslediği kediler nedeniyle hastalanınca raporunu da alıp hocaya gösteriyor hocanın verdiği cevap “bölüm değiştir” oluyor!. Bakarmısınız cevaba!! Aslında eğitimle ilgisi yok karekterle ilgisi var.

  Bir konuda daha uyarmadan edemeceğim haftasonu olurda üniversiteme çimenlerde oturup bir şey yemek isterseniz amannnnn dikkat! şaka değil bir kedi sürüsü ufacık ekmeğinize göz dikmiş rahat yiyemezsiniz “pisst” demekten. Bu arada köpeklere de dikkat. Hiç belli olmuyor yatarken bir den kalkıp ya havlayarak bir yere koşuyor ya da size! Güzel Sanatlar da hoca olan bir arkadaşım hafta sonu ilk kez çocuğumu görüp bana doğru gelirken mutlulukla arkadan birden köpek gelip ısırdı bacağını sonrasını siz düşünün.

  Tüm bu olumsuzlukları,güvenli ve sağlık bir ortamda bulunmak isteyişimizi dile getirdiğimizde ise “hayvan sevmeyen kötü alçak” ilan ediliyorsunuz!… Adalet bunun neresinde!

  Özetle alerjiyletanistim değil de alerjiylesavaşırım adı altında toplaşsak daha yerinde olacak. Bu memlekette alerjiyle uğraşmak çok zor yazık çocuklarımıza çok yazık…

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved