• Balayı alerjisi

  Posted 09 Aralık 2010 By alerjiyletanistim.com in Alerji Türleri ve Hastalıkları With | No Comments Balayı alerjisi

  Cinsel birleşmeden sonra kadınlarda görülen alerjik reaksiyonlardır. Genelde kadınlar ilk cinsel birlikteliklerinde bu alerjiyi yaşadıklarından balayı alerjisi adıyla bilinmektedir.

  Balayı alerjisinin kadınlarda çok sık rastlanmasa da karşılaşılan bir rahatsızlık olduğu belirtiliyor.

  Balayı alerjisi, cinsel organlarda kaşıntı, kabarma, yanma ve şişme gibi şikayetlerle belirti veriyor. Aşırı görülen kişilerde ise bu durum vücudun diğer bölümlerinde kurdeşen, kabarma ve nefes almada zorlanma şeklinde olabildiği ifade ediliyor.

  Sperm alerjisi de denilen bu durumu kadınların çoğunluğu genelde ilk cinsel ilişkilerinde alerji şeklinde yaşıyorlar.

  Bazı durumlarda kadınlar yalnızca sperme alerji duyarken, bazı kişilerde spermin içerisindeki erkeğin yediklerinden veya kullandığı bir ilaçtan dolayı, doğum kontrol hapları ya da prezervatifdeki bazı maddelerden dolayı da oluşabiliyor.

  Balayı alerjisine ülkemizde sık rastlanmadığı bildiriliyor. Bu semptomlar araştırmalara göre kadınların ancak yüzde beşinde görülüyor.

  Tedavisi mümkün

  Kadının meniye karşı hassasiyetini azaltmak için, vajinaya belli aralıklarla sulandırılmış meni uygulayarak yavaş yavaş konsantrasyonu arttırıyor ya da belirli zaman aralıklarında meni içeren aşılar yapılıyor. Bazı kişiler ise tedaviye gerek kalmadan bu alerjiyi kolaylıkla atlatabiliyorlar

  www.genelsaglikbilgileri.com

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved