• Yuva maceralarımız!

  Posted 13 Ekim 2010 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Minik kurabiye çok mutlu. Bir süre devam ettiği oyun grubundan sonra yarım gün gittiği yuvamız var. Yuva müdürünün alerjiyle tanışık olması bize daha iyi anlamasına olanak sağladı. Oğuzhan’a itinalı ve dikkatli yaklaşımları sayesinde içimiz rahat. Aslıında öğretmenimizden, hemşiresi ve bir çok çalışanına kadar çok dikkatliler. İşbirliği içerisindeyiz. Yemek listelerini beraber tek tek gözden geçiriyoruz. Öğretmenimiz beni her öğlen arayarak bir kez daha yemek konusunda bilgilendiriyor. Ayrıca yuva da başka çocukların da alerji hastalığı olması nedeniyle bilinçli hareket ediyorlar. Bizim alerjimizin şiddeti çok yüksek olduğu için daha da dikkatli oluyorlar. Bu konuda herkese teşekkür etmek istiyorum. Şimdilik çok şükür sorunsuz gidiyor.

  Yuva konusunda o kadar çok dolaşıp durduk ki gördüğümüz yaklaşımlar bizi ikna etmeyip vermiyorduk. Çünkü tek gördükleri ödenecek olan paralardı. Bu yüzden yuva konusunda aceleci olmamayı tavsiye ediyorum. Güvenli bulup verdiğinizde ise muhakkak yemek listelerini düzenli kontrol edin. Özellikle süt alerjisi olanlara yuvada yaşadığım deneyimlere dayanarak şunu iletmek isterim: Çorbaların çoğunda süt ve krema tarzı olduğu için listeden çıkarılmasını tavsiye ederim. Biz bunu domates çorbasında yaşadık. Süt kreması bulunduğu için oğlumda döküntüler oluşmuştu. Köfteler de ise içeriğine konulan yumurta miktarı çok önemli. Kısacası bir çok şey yaşayarak öğreniliyor.

  Yuvaya giden oğluma ise devamlı durumu hatırlatıp kimseden bir şeyler almamasını ve muhakkak öğretmenine sormasını tembihliyorum fakat bunaltmayarak ve sıkmadan. Oğlum bu konuda oldukça bilinçli bir çocuk.

  Çevremizi bilinçlendirmeye devam…

  Sağlıklı günlere…

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved