• Alerjenlere Göre Mamalar

  Posted 02 Ekim 2010 By alerjiyletanistim.com in Alerjen Yemek Tarifleri ve Mamalar With | 14 Comments

  Milupa Neocate Mama

  İnek Sütüne aoxlerjisi olan çocuklar içindir. Laktoz,fruktoz,galaktoz ve sukroz içermez. Fiyatı: 126,00 TL.

  Benim oğlum bu mamayı reddetti.. Doktorumuza bu durumu iletince bize ” mamanın tadından dolayı bazı çocukların reddettiğinden bahsederek, içine Avrupa’da vanilya konularak üretilmesi konusunda araştırma yapıldığından bahsetti”. Bize de vanilya koymamızı önerdi. Starbucks Cafe’de vanilya’yı temin edebilirsiniz (21,00-22,00 TL. civarında). Biz denedik fakat kesinlikle içmedi.

  Bebelac Pepti Junior Mama

  Besin alerjisi ve inek sütüne alerjisi olanlar için. Özel diet maması. Fiyatı: 36,00 TL.
  Biz şu an bu mamayı kullanıyoruz ve oğlum tadını çok seviyor!!

  Önemli Uyarı: Bu mamaları devlet hastanesi, sağlık ocakları ve bazı özel hastanelerden alacağınız rapor ile sigortadan temin edebilirsiniz. Doktorunuza muhakkak bu konuda danışın. Çünkü bir çok doktor aileleri bilgilendirmiyor. Bizi de başka bir alerjik hasta yakını bilgilendirmişti. Rapor 1 yıllık veriliyor. Bu uygulama’dan iki yaş’a kadar yararlanabiliniyor. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul Ü. Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi vs. 
  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


(14) Yorum

Cevapla
Ebru » 31. Oca, 2018

Merhaba 3,5 aylik kızıma 2 aylikken teşhis kondu süt allerjisi diye emmek istemiyor ve mama vermek zorunda kaliyorum..Pregomini deneyelim dedi doktorumuz ve içiyor ancak kusmaları daha yogun ve gaz da yoğun.Dün pepti junior bebelac deneyelim dedi bu gece hic uyumadi uykuda bir anda hareketlilik başlıyor,bebelac yaramadimi acaba..Pregomin ve neocate ise tam bir ilaç içeriklerinde mısır şurubu tuz. Ve şeker var..Pregominde ise glikoz tozu..
Aptamil ha mı denesek birde

Cevapla
meltem » 16. May, 2016

bebegim 3.5 aylık ve yumurta alerjisi var neocate mama kullandım fakat cok gaz yaptı başka ne mama kullanabilirim

Cevapla
Mehtap » 01. Mar, 2013

Merhabalar,
Benim oğlum 10,5 aylık oldu ve Neocate’i biraz da olsa içmeye başladı, günde yaklaşık birkaç seferde toplam 200 ml kadar içiyor :) Emzirmeye de devam ettiğim için bu miktar da şimdilik fena değil diye düşünüyorum… Her ne kadar bebeğime hiç hazır besin veya mama verme taraftarı olmasam da bu mamayı alması gerektiği için sürekli ısrar ettim hiç pes etmedim, yapıp yapıp döktüğüm mamanın haddi hesabı yok ama 2 ay sonunda kabul etmeye başladı, çok mutluyum. İçine bir şey katmadık sade veriyoruz, biberon da almadığı için kaşıkla içiriyoruz. Bebeği mamayı almayan anneler sakın pes etmeyin, sürekli verince bir şekilde alışıyolar galiba o kötü tada bile…Sağlıkla kalın

Cevapla
İsim (gerekli) » 22. Şub, 2013

MERHABALAR MEHTAP HANIM ;

BİZ TEDAVİMİZDE UZUN BİR YOL KAT ETTİK. BU AY İTİBARİYLE DE NEOCATE MAMAYI BIRAKIP NORMAL SÜTÜ DENEYECEĞİZ. ZATEN DOKTORUMUZ 3 YAŞANINA KADAR DEVAM EDEN BİR SÜREÇ OLDUĞUNU BİZE İFADE ETMİŞTİ. SABIRLA TEDAVİYE DEVAM EDİNCE SONUÇ HEPİMİZİ MUTLU EDİYOR. :)

Cevapla
Mehtap » 26. Şub, 2013

Merhaba Didem Hanım,
Çok sevindim, bizlere de umut oldu yazdıklarınız :) Umarım bundan sonra her şey çok güzel olur, yavrunuz her şeyi sağlıkla gönül rahatlığıyla yer içer :) Darısı bizimkilere inşallah!
Benim oğlum mamayı hala çok az alıyor, ben de olabildiğince emziriyorum, ama çalışırken kolay olmuyor, öğlen araları eve (15 km yol) gidip geliyorum, koştura koştura…Diyette olduğum için de dışarıda ve içeriğini bilmediğim şeyleri hiç yemiyorum. Zorlu bir süreç ama inşallah biz de atlatacağız kısa zamanda :) Herkese sağlıklı günler!
Teşekkür ediyorum, sevgilerimle

Cevapla
didem » 26. Şub, 2013

MERHABALAR MEHTAP HANIM;

HİÇ DERT ETMEYİN ZORLU BİR SÜREÇ AMA GEÇİYOR. ASLINDA ANNE SÜTÜNÜ BU SÜREÇTE VERMEYE DEVAM ETMEK ÇOK ÖNEMLİ.İNANIN AYNI ZORLU YOLLARDAN GEÇİYORUZ. BEN YANIMDA YEMEK TAŞIYORDUM. ÇÜNKÜ ANNE SÜTÜNDEN HEMEN ÇOCUĞUMA GEÇİYORDU ALERJİK BESİNLER. AMA NEOCATE MAMANIN ÇOK FAYDASINI GÖRDÜM. BİLİYORUM Kİ BU GEÇİCİ BİR DÖNEM. YAVRUNUZ BU SÜRECİ ATLATACAK. SİZE VE YAVRUNUZA ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.

HOŞÇAKALIN….

Cevapla
Mehtap » 01. Mar, 2013

Merhaba Didem Hanım,
Oğlum Neocate’i biraz da olsa içmeye başladı, günde yaklaşık birkaç seferde toplam 200 ml kadar içiyor :) her na kadar bebeğime hiç hazır besin veya mama verme taraftarı olmasam da bu mamayı alması gerektiği için sürekli ısrar ettim hiç pes etmedim, yapıp yapıp döktüğüm mamanın haddi hesabı yok ama 2 ay sonunda kabul etmeye başladı, çok mutluyum. İçine bir şey katmadık sade veriyoruz, biberon da almadığı için kaşıkla içiriyoruz. Bebeği mamayı almayan anneler sakın pes etmeyin, sürekli verince bir şekilde alışıyorlar galiba o kötü tada bile :)

Cevapla
tugba karataş » 11. Ara, 2011

slm,benim kızım yaklaşık 1,5 senedir inek sütü alerjisi var kızım şuan 2,5 yaşında doktorlar 3 yaşında geçer dediler ama ben genede endişrleniyorum ya tekrar çıkarsa diye bir sonraki çocugumuzda görülme ihtimali varmı.bende kızıma neocate mama yediremiyorum aldık hala öylece duruyor

Cevapla
DİDEM SULU » 27. Ara, 2011

İNEK SÜTÜ ALERJİSİ GEÇTİKTEN SONRA KESİNLİKLE TEKRARLAMIYOR. BENDE NEOCATE MAMAYI YEDİRMEKTE GÜÇLÜK ÇEKTİM. DOKTORUMUZ İÇİNE 1-2 DAMLA ÜZÜM PEKMEZİ DAMLATMAMIZI TAVSİYE ETTİ.

Cevapla
mehtap » 26. Ara, 2012

Merhaba, pekmez damlatınca mamanın içindeki kalsiyumu bağlayıp vücuda faydalı olmadan atılmasına neden olmuyor mu? Demir ve kalsiyum birlikte alınmaz diye biliyorum…

Cevapla
DİDEM » 22. Şub, 2013

SİZ BİBERONUN İÇİNE SADECE 2-3 DAMLA ÜZÜM PEKMEZİ DAMLATACAKSINIZ TAHMİN ETTİĞİNİZ GİBİ BİR SAKINCASI YOK. BİR SÜRE SONRA BEBEKLER SÜTÜN TADINA ALIŞIYOR VE PEKMEZİ KOYMUYORSUNUZ. KOYSANIZ BİLE HİÇBİR SAKINCASI YOK.

Cevapla
didem sulu » 13. Şub, 2011

Benim oğlum bebelac pepti j. mamayı kesinlikle reddediyor . Ne yaptıysam alıştıramadım. Oğlum her geçen gün zayıflıyor.

Cevapla
mehtap » 26. Ara, 2012

Merhaba Didem hanım, alerjiniz geçti mi acaba? 2 yıla yakın olmuş siz buraya yazalı, inşallah geçmiştir. İyi haberler duymak bizim gibi bebekleri süt alerjisi olan annelere için çok iyi geliyor…

Cevapla
Pınar Işık » 04. Kas, 2010

Bizde Neocate mama kullanıyoruz fakat doktorumuz vanilya şurubunu koymamı istemedi. Zoraki olunca bebeğim mecburen alıştı mamaya şu anda sorunsuz tüketiyoruz…
Medipol hastanesinde herhangi bir çocuk doktoruda sgk üzerinden raporu veriyor… Bize kendi doktorumuzun yazdığı rapor ve kan tahlillerimizle gidip durumu açıklamamız yetti. Şu anda 1 yıllık raporumuz mevcut…

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved