• Duyarlı insanlar

  Posted 25 Eylül 2010 By alerjiyletanistim.com in Stefan Oğuzhanın Günlüğü With | No Comments

  Üç yıldır alerjiyle yaşamayı öğrenmeye çalışırken, farkettim ki dost, iş ortamlarında bile muhakkak konusu geçiyor ve ortamın gündemini oluşturan konu ikinci plana düşüyor. Aslında memnunun da diyebilirim çünkü ben konuşmaya başladıkça çevremdekiler daha çok meraklanıp sorular yöneltiyor ve inanın ki alerji hikayesi olmayan yok gibi. Geçen ay çok yakın bir dostumun düğününde aynı masada oturduğumuz Türkiyenin önde gelen yazarlarıyla yavaştan başlayan sonrasında da hararetli bir sohbet ortamına dönen konuşmalarımızda odaklandığımız konu birden alerji oldu. Sitemi duyunca ilgi ile dinlediler ve kendi yazı köşesinde deyinecekler. Torununda da benzer sorunlar olmuş. Demekki çağın yeni hastalığı denilen Alerji aslında bir sebeple ister bebeklik ister yetişkinlik hiç farketmiyor yerini almaya başlamış hayatımızda. Nedenini ise kontrollü, kontrolsüz gıdalarda kullanılan katkı maddeleri, hormonlar, ilaçlamalar ve acımazsızca katlettiğimiz doğa anamız diye düşünüyorum.

  Koca bir dalga düşünün içindesiniz ve yüzmeyi de çok bilmiyorsunuz. Çırpınıyorsunuz hava almaya çalışıyorsunuz, umutsuzsunuz ama bir bakıyorsunuz bir bir el sizi kayığa çekmek için uzanmış, uğraşıyor. Umutlanıyorsunuz… işte alerjiyle biz ailelerin savaşı bu azgın dalgalar gibi. Uzatılan eller ise bir umut.

  Yeter artık deyip site kurduğumda çevremde, iş hayatımda duyarlı duyarsız bir çok insanla karşılaştım. Kimine minnet duygusu kiminin de hırslı, egoist halini gördükçe o insanların bizlerden daha çok yardıma ihtiyaçları olduğunu düşündüm…

  İşte bu duygular arasında beliren minnet duyduğum bir kaç olaya deyinmek istiyorum: Türkiyenin en ünlü ve çok okunan sitesi www.blogcuanne.com’un sahibi Elif hanım sitesinde benden ve sitemden bahsederek verdiği inanılmaz destek ve bir o kadar da nazik yaklaşımı beni çok duygulandırdı, kutsal savaşımızda artık o da var.

  Mother&Baby dergisinin Editörü Deniz hanim’in hikayemize gösterdiği hassasiyet ve Eylül ayında dergisinde genişçe verdiği yazısı ile sesimizi duyurmaya çalışması taktir edilecek bir yaklaşımdı. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

  Boğaziçi Üniversitesinin uluslararası bilimsel, eğitim dergisi olan BÜMED’in iletişim ve medya yayın işleri müdürü Pınar Türen’in bize olan nazik, ilgi dolu ve inanılmaz desteğini unutmak ne mümkün. yakında çıkacak olan sayısında bize genişce yer veriyor.

  Evet basın ve diğer iletişim araçlarının içerisinde yeralan insanların desteğinin önemi malum biliniyor. Blogcuanne deki Elif hanim’in bu hafta yine bir amerikalı annenin Türkiye’de karşılaştığı alerji sorunları dile getirmesini okuyunca durumun ne kadar acil olduğunu daha da iyi gördüm.

  İşte bize bu dalgalar arasnda elini uzatan insanlar… Ve bu eller çoğalıyor. Duyarlı ve iyi kalpli insanların sayesinde çocuklarımızın çığlıkları duyulacak buna canı gönülden inanıyorum…

  Sağlıkcakla ve Sevgiyle kalınız…

  • delicious
  • digg
  • reddit

Yorum yazın

*


Henüz yorum yok. İlk siz olun!

Copyright 2010 Alerjiyletanistim.com. All Rights Reserved